ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 16931019

nr 1693 1019

Primus Mortimer Pettersson

(1895-1975), Sverige

Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sweden. Signerad PMP, havsvik med segelbåt. Watercolour, Image dimensions: 36x44 cm, outer dimensions including frame: 48x56,

WATERCOLOUR, Signerad PMP, havsvik med segelbåt. Akvarell, bildmått: 36x44 cm, yttermått inklusive ram: 48x56 cm

Yes

3000

SEK 2000

Monday April 14 2025
at 18:48:06

14/4 09:11:27 1      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Primus Mortimer Pettersson

Read more about Primus Mortimer Pettersson